שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
ביטוח רכב חובה: הצעת חוק נוספת מבקשת למנוע מחברות הביטוח לחסום סוכנים בגלל לקוחות בעיתיים
על פי הצעת החוק, שנועדה למעשה לטפל בבעיה הרווחת בקרב סוכנים במגזר הערבי, חברת ביטוח תהיה מחויבת לאפשר התקשרות עם סוכן ביטוח בשיעור מינימלי של 25% מהיקף מכירות פוליסות ביטוח החובה ברשותו
הצעת חוק לתיקון פקודת רכב מנועי, שנועדה למנוע מחברות הביטוח לחסום סוכני ביטוח מלשווק ביטוח רכב חובה, הונחה אתמול (ב') על שולחן הכנסת. על פי ההצעה, יש להוסיף סעיף, לפיו חברת ביטוח תהיה מחויבת לאפשר התקשרות עם סוכן ביטוח בשיעור מינימלי של 25% מהיקף מכירות פוליסות ביטוח החובה ברשותו. את ההצעה הגישו חברי הכנסת מנסור עבאס, מאזן גנאים, ווליד טאהא ואימאן ח'טיב יאסין. הצעת חוק זהה הונחה על שולחן הכנסת הנוכחית, העשרים וארבע, על ידי ח"כ מיקי זוהר. ההצעה הנוכחית, כמו זו של זוהר, מבקשת למעשה לטפל בבעיה הרווחת בקרב סוכני ביטוח מהמגזר הערבי.
 
עאדל מחאג'נה: התוצאה בחברות הביטוח לא תשתנה גם אם לא יהיו סוכנים ערבים
14/4/2022
יו"ר ועד ההיגוי של סוכני הביטוח במגזר הערבי, הציג נתונים לפיהם לחסימת סוכנים ערבים בחברות בתחום ביטוח חובה אין השפעה על שכיחות התביעות | "לחברות כל הכלים שיעזרו להן לזהות ולחסום לקוח בעייתי"
בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב, כי על פי פקודת ביטוח רכב מנועי, כל אדם שמשתמש ברכב מנועי כהגדרתו בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מחויב לרכוש ביטוח חובה. ביטוח חובה זה, כאמור בפקודה, מבטח את המשתמשים ברכב, הנוסעים בו וכן הולכי רגל אשר נפגעו כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב, בכל הנוגע לנזקי הגוף שנגרמו להם ללא שאלת האשם.

"כאמור, לבעל הרכב אין שיקול דעת והוא מחויב ברכישת ביטוח על פי הפקודה. נסיעה ברכב מנועי ללא ביטוח חובה היא עבירה פלילית. חברות הביטוח משווקות את פוליסות ביטוח החובה באמצעות גורמים משווקים מטעמם, לרבות סוכני ביטוח מורשים על פי חוק", מציינים מגישי הצעה ומאירים על בעיה קיימת: "בענף שיווק הביטוח קיימת תופעה לפיה סוכני ביטוח נחסמים משיווק ביטוח חובה למבוטחיהם לנוכח היקף התביעות בהן היו מעורבים מבוטחיהם. חשוב להדגיש כי המבוטחים עצמם, אשר בעטיים נחסם הסוכן משיווק פוליסות חובה אלו, אינם נפגעים הואיל והם רוכשים את הפוליסה אצל סוכן ביטוח אחר. הסוכן נותר ללא פרנסה חרף העובדה שאין מדובר במעשה התלוי בו כלל".

המציעים מוסיפים, כי מדובר בחובת ביטוח מנדטורי במדינת ישראל, ומוטלת חובה לתת הזדמנות שווה במחיר ובהנגשת הכלים לכל אזרח במדינה ללא קשר למוצאו או דתו לקיים את החוק במידה שוויונית.

"הצעה זו מטרתה להוביל להענקת הזדמנות שווה לכל אזרח לרכוש ביטוח חובה בכל מקום במדינה ולעצור את הסנקציה המוטלת על סוכני הביטוח ללא הצדקה, הואיל ומדובר על פוליסה מחויבת על פי דין ואין לאפשר לחברות הביטוח להימנע מפעילות עם הגורם המשווק, לנוכח העובדה כי מבוטחיו היו מעורבים בתאונות דרכים".

כאמור, על מנת לאזן בין טענות חברות הביטוח ביחס להיקף תביעות רב של סוכני ביטוח באופן המונע את המשך פעילותן ולמנוע אפליה בבחירת בעלי הרישיון הפועלים מולם, מוצע שחברת ביטוח תהיה מחויבת לאפשר התקשרות עם סוכן ביטוח בשיעור מינימלי של 25% מהיקף מכירות פוליסות ביטוח החובה ברשותו.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית