שם משתמש
סיסמא
אוהד מעודי | צילום: דוברות רשות שוק ההון
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
מעודי: האתגר הגדול יהיה לאפשר ביטוח במחיר סביר גם למבנים הסמוכים לקו השבר הסורי-אפריקאי
סגן בכיר לממונה על שוק ההון הוסיף בישיבת ועדת הכלכלה שדנה בהיערכות המדינה לקריסת מבנים, כי נבחן מודל דומה למודל ה"טוטאל לוס" ברכב
"תקציב, תקציב ותקציב", הייתה התשובה של נציג משרד הבינוי והשיכון, יוסי חדד, כאשר נשאל מה דרוש כדי שמדינת ישראל תיערך מפני נזקי רעידות אדמה, במהלך דיון שנערך הבוקר (ד') בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא היערכות המדינה לקריסת מבנים.
 
הרשות מעדכנת את פוליסת ביטוח דירה: תתאפשר רכישת כיסוי בשל נזקים משמעותיים מכל סיבה
10/5/2022
על פי טיוטת תיקון התקנות, העדכון כולל מענה ראשוני ורחב יותר באירועי קריסת בניינים לצד הרחבת המענה הניתן בעת אירועים בהם הפגיעה בבניין הינה רחבה ונדרש שיקום למבנה גם ללא נזק מהותי לדירה
חדד גם ציין כי למשרד הבינוי והשיכון יש סמכות אך ורק לטפל במבנים של הדיור הציבורי ולא בכלל המבנים הפגיעים. בדברים אלה סיכם חדד את האווירה בדיון, שבה כל משרד ממשלתי גילגל לפתחו של משרד אחר את האחריות להיערכות מפני נזקי רעידות אדמה, בעוד שדווקא רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הייתה הגורם היחיד שהציגה התקדמות מסוימת בתחום.

סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אוהד מעודי, ציין כי הרשות פרסמה לפני חודש טיוטה של תכנית שתאפשר כיסוי ביטוחי במקרים של קריסת מבנים. מעודי הדגיש כי האתגר הגדול יהיה לאפשר ביטוח במחיר סביר גם למבנים המצויים סמוך לקו השבר הסורי האפריקאי, כמו בית שאן. מעודי הסביר כי מודל הביטוח הנבחן דומה למודל ה"טוטאל לוס" ברכב, כך שבמקרה שבו 70% מהדירה ניזוקה, תצטרך חברת הביטוח לפצות וגם לספק סיוע בשכר דירה למשך 24 חודשים. לדעת מעודי, עד סוף השנה יתפרסם נוסח סופי של הטיוטה שמעדכנת את פוליסת ביטוח  דירה.

בדיוני הוועדה עלה כי בישראל יש 80 אלף מבנים, אשר נבנו לפני החלת תקני הבנייה כנגד רעידות אדמה. מנכ"ל הוועדה הבין משרדית להיערכות לרעידות אדמה, אמיר יהב, סבור כי תמ"א 38 מעניקה מענה נכון לאיזור הביקוש, וציין כי הממשלה אישרה 5 מיליארד שקלים לטיפול במקומות שבהם תמ"א 38 לא נותנת מענה.

יו"ר ועדת התחדשות עירונית בהתאחדות הקבלנים, עמית גוטליב, טען כי מהנדסת העיר גבעתיים לא מיישמת את תמ"א 38, והאשים את ראשי הערים כי הם לא רוצים חיזוק מאחר והדבר מוסיף יחידות דיור. יו"ר הוועדה, מיכאל ביטון, אמר בתגובה כי ראשי רשויות לא ישנים בלילה בגלל מבנים מסוכנים ואם יהיה להם כסף לחיזוק מבנים הם יחזקו.

עם זאת, מנכ"ל משרד השיכון, אביעד פרידמן, הבהיר כי הממשלה לא קיבלה החלטה להעביר את האחריות לטיפול בנושא למשרדו וגם לא תיקצבה אותם עדיין. "בשיח עם האוצר נאמר לנו שלא הוגדרנו כאחראים לנושא ואם המדינה חושבת שזו אחריותנו שתיתן לנו תקציב", אמר פרידמן והוסיף כי למרות זאת הוא מתעקש להתעסק בזה. חדד אף ציין כי למשרד יש תכנית עבודה באשר לטיפול בדיור הציבורי, אך אין תקציב וללא תקציב יישארו רק תכניות.

יו"ר ועדת הכלכלה בירך על היוזמה של רשות שוק ההון למציאת פתרון ביטוחי, וקרא לממשלה ליצור תמריץ כלכלי לבעלי בתים לערוך ביטוח. ביטון היה הרבה פחות מרוצה מכך שנציג משרד הפנים ונציג המל"ל נעדרו מהישיבה, ולא יכלו להבהיר מהו הגורם הממשלתי שאחראי על ההיערכות לרעידות אדמה. "הממשלה קיבלה נורות אזהרה והזדמנות פז אחרי האירועים בבת ים, ברמת גן וביישובים נוספים", אמר ביטן, "הממשלה לא מתעשתת, קצב הטיפול שלה לוקה בחסר, אין מנהיגות אמיתית שאחראית על כל התמונה".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית